Dolina Kościeliska

Odsłony: 6016

Dolina Kościeliska

Upcoming 2021 Nike Dunk Release Dates - nike tiempo ii jersey green black friday specials - CopperbridgemediaShops | 100 – Ietp - nike kd vi squeak and light blue - Travis Scott X Air Jordan 1 Mid White Black Brown 555088

Dolina Kościeliska jedna z najpiękniejszych tatrzańskich dolin. To jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Tatrach. Z Zakopanego można dojechać busem za kilka złotych lub samochodem, przed doliną są liczne płatne parkingi.

Szlak wiedzie wzdłuż potoku. Po prawej stronie mijamy bacówkę - można w niej kupić doskonałą żętycę. Dochodzimy do rozwidlenia szlaków, na lewo odbija trasa do Jaskini Mroźnej (udostępniona do zwiedzania, oświetlenie elektryczne).

Kawałek dalej w prawo odbija szlak do Jaskini Mylnej i Raptawickiej - tu musimy się bardziej przygotować do wejścia, latarki.  

Po drodze podziwiamy płynący potok, jego krystaliczną wodę. Dochodzimy do miejsca z którego widać już dachy schroniska. W tym miejscu możemy odbić na lewo nad Smreczyński Staw - pomost widokowy z widokiem na Czerwone Wierchy i słowacką Bystrą.

Wracamy do schroniska na Ornaku.