Hala Gąsienicowa

Odsłony: 7912

Hala Gąsienicowa - Czarny Staw 

shock drop air force 1 full uv reactive | Latest Releases , Ietp - Women's Nike Air Jordan 1 trainers - burgundy and orange nike air max blue jean boots

Jeden z piękniejszych szlaków - Czarny Staw Gąsienicowy

Opuszczamy nasze pokoje z łazienkami w Białym Dunajcu - wyruszamy na szlak. Z DW Bernadeta z Białego Dunajca wyruszamy BUSem w kierunku Zakopanego.  Na stanowiskach BUSów przesiadamy się na BUS do Kuźnic. W Kuźnicach kierujemy się w lewo. Kupujemy bilety wstępu do TPN i idziemy trasą pod górę przez las w kierunku Upłazu Skupniów. Po uciążliwym podejściu szlak się rozwidla - w lewo na Nosal a my skręcamy w prawo, dalej pod górę.

Dochodzimy do pierwszego postoju - punkt widokowy na polanę Kalatówki, a za nią Giewont. Nad lasem widzimy liny i raz po raz wagoniki kolejki na Kasprowy Wierch. Idziemy dalej.
Wychodzimy z lasu na łagodne zbocze Upłazu Skupniów. Po lewej stronie mamy w dole Dol. Olczyską a dalej Kopieniec z szałasami juhasów. Po prawej w dole Dol. Jaworzynkę, dalej masyw Giewontu i daleko, daleko Babią Górę. Za nami panorama Podhala - Zakopane i okoliczne wioski.

Dochodzimy do przełęczy między kopami, tu dochodzi z prawej strony szlak z Kuźnic przez Dol. Jaworzynki (będziemy nim wracali). W tym miejscu mamy kilka ław do siedzenia, można zrobić krótki postój. Idziemy dalej.
Przed nami zaczynają się wyłaniać szczyty Orlej Perci, a po chwili w dole widzimy halę Gąsienicową z schroniskiem Murowańcem. Wysokie góry na wyciągnięciu ręki.
Schodzimy w dół do schroniska Murowaniec, tu obowiązkowo trzeba spróbować ciepłej szarlotki ;). Czas na dłuższy odpoczynek, wypicie czegoś ciepłego.

Po przerwie, kto zmęczony to zostaje (niech potem żałuje) reszta idzie trochę wyżej do Czarnego Stawu Gąsienicowego. To takie moje magiczne miejsce. Przepiękne widoki Wysokich Tatr - GranatyKozi WierchZawratŚwinicaKościelec, no i piękny staw. 
Z tego miejsca wiedzie wiele szlaków na wymienione wyżej szczyty.
My wracamy.